Schedule



  1. Friday, 6 October
    • 8:00 a.m. - 12:00 p.m.
      Arrival and Registration
    • 11:00 a.m. - 12:00 p.m.
      Lunch
      Dining Hall
    • 12:00 p.m. - 2:00 p.m.
      Opening Ceremony
      Great Hall
    • 2:00 p.m. - 6:00 p.m.
      Swimming (Competitive)
      Pool Complex
    • 2:00 p.m. - 6:00 p.m.
      Powerchair Football
      Gym 2
    • 2:00 p.m. - 6:00 p.m.
      Wheelchair Basketball (Competitive)
      Gym 1
    • 6:00 p.m. - 7:00 p.m.
      Dinner
      Dining Hall
    • 7:00 p.m. - 9:00 p.m.
      Coaching Seminar
      Great Hall
    • 7:00 p.m. - 9:00 p.m.
      Fun Games in the Gym
      Gym 1
  2. Saturday, 7 October
    • 7:00 a.m. - 8:00 a.m.
      Breakfast
      Dining Hall
    • 7:00 a.m. - 8:00 a.m.
      Team Manager Meeting
      Dining Hall
    • 9:00 a.m. - 2:00 p.m.
      Athletics
      Athletics Track
    • 12:00 p.m. - 1:00 p.m.
      Lunch
      Athletics Track
    • 2:00 p.m. - 6:00 p.m.
      Boccia (Competitive)
      Gym 2
    • 2:00 p.m. - 4:00 p.m.
      Goalball
      Great Hall
    • 2:00 p.m. - 4:00 p.m.
      Cycling
      Athletics Track
    • 2:00 p.m. - 4:00 p.m.
      Ambulant Football
      Fields
    • 2:00 p.m. - 4:00 p.m.
      Archery (Open)
      Fields
    • 2:00 p.m. - 6:00 p.m.
      Wheelchair Basketball (Competitive)
      Gym 1
    • 4:00 p.m. - 6:00 p.m.
      Pop Tennis
      Tennis Courts
    • 4:00 p.m. - 6:00 p.m.
      Badminton
      Great Hall
    • 4:00 p.m. - 6:00 p.m.
      Golf
      Fields
    • 4:00 p.m. - 6:00 p.m.
      Archery (Competitive)
      Fields
    • 4:00 p.m. - 6:00 p.m.
      Wheelchair Basketball (Open)
      Gym 1
    • 6:00 p.m. - 7:00 p.m.
      Dinner
      Dining Hall
    • 7:00 p.m. - 9:00 p.m.
      Boccia Finals
      Gym 2
    • 7:00 p.m. - 9:00 p.m.
      Wheelchair Rugby Demo
      Gym 1
    • 7:00 p.m. - 9:00 p.m.
      Table Tennis (Open)
      Great Hall
  3. Sunday, 8 October
    • 7:00 a.m. - 8:00 a.m.
      Breakfast
      Dining Hall
    • 7:00 a.m. - 8:00 a.m.
      Team Manager Meeting
      Dining Hall
    • 8:00 a.m. - 10:00 a.m.
      Triathlon
      Athletics Track
    • 9:00 a.m. - 12:00 p.m.
      Wheelchair Basketball Finals
      Gym 1
    • 9:00 a.m. - 12:00 p.m.
      Blind Cricket and Rugby (Open)
      Grass Fields
    • 10:00 a.m. - 12:00 p.m.
      Adaptive Cricket
      Grass Fields
    • 10:00 a.m. - 12:00 p.m.
      Rowing
      Gym 2
    • 10:00 a.m. - 12:00 p.m.
      Waka Ama
      Gym 2
    • 12:00 p.m. - 1:00 p.m.
      Packed Lunch
      Dinning Hall
    • 1:00 p.m. - 2:00 p.m.
      Closing Ceremony
      Great Hall
    • 2:00 p.m. - 5:00 p.m.
      Departure